Ana Sayfa | Fotoğraf Galerisi | Üyelik Başvuru Formu | Site içi Arama | İletişim
 Duyurular
 
 
İNOVATİF NLP ve NLPDAP ( İ – NLP )
İNOVATİF NLP ve NLPDAP ( İ – NLP )

NLP Lideri Mustafa Kılınç son dönemlerde ortaya çıkan İ-NLP üzerine konuştuk. NLP Uzmanları Dernek Başkanı, NLPDAP Danışmanlık Merkezi Başkanı Siyasi Koç ve Yazar NLP Lideri Mustafa Kılınç İ-NLP Eğitim ve uygulamalarıyla ilgili olarak bizimle şunları paylaştı:

NLP Lideri Mustafa Kılınç'a göre İ-NLP'nin 'İ' kısmını oluşturan şey, 'İNOVATİF' kelimesi anlamına gelmektedir. Bazı kişilerin 'İNOVASYON' yaratmak, mevcut olana değer katmak anlamına gelen kelimeden hareketle 'İNOVATİF' İ-NLP uygulamalarına geçtiğini derneğimize gelen şikayetler sonucu gördük, inceledik. Ancak dernek olarak İ-NLP uygulamalarının NLP (Neuro Linguistic Programming) bilimine değer katmadığı sonucu ortaya çıkmıştır

(İNOVATİF NLP) İ_NLP ile yapılan;

  • İ-NLP Pratisyenlik (İ_NLP Practitioner
  • İ-NLP Uzmanlık Eğitimi (İ-NLP Master Practitioner)
  • İ-NLP Trainer Eğitimi (İ-NLP Trainer)

Eğitim programlarının temeli, NLP Duyusal Algı Programlama bilimi üzerine kurulmuştur. Kısacası İ-NLP uygulamalarında sorumluluk katılımcılara bırakılmışken ‘NLPDAP’ uygulamalarında sorumluluk eğitimi veren kurum ve uzmandadır.

NLPDAP Pratisyenlik, NLPDAP Practitioner eğitimi, NLPDAP Uzmanlık, NLPDAP Master Practitioner eğitimi, NLPDAP Uzman eğitimci, NLPDAP Trainer eğitimlerinin temeli üzerine kurulu olan bir eğitim sistemidir. ‘İ-NLP’ inovatif NLP anlayışı ve uygulamalarını seçen uzmanlar NLP Teknik bütünlüğü yerine İ-NLP ile sadece ‘Teori’ Eğitim programlarıyla uygulama yapmayı tercih ederek sorumluluktan kaçmayı seçmektedirler.

NLPDAP Sorumluluk
NLP Duyusal Algı Programlama (NLPDAP) eğitimlerinde Sorumluluk ilkesi çalışır.

(İ-NLP) İNOVATİF
Teknikler dizisi yerine, Teoriler bütünlüğünden oluşan sadece Bilgilendirme ile çalışır.

NLP Uzmanları Dernek Başkanı olarak diyorum ki; NLP Neuro Linguistic Bilimi Temel çatıdır. Her türlü ihtiyaca çözüm sunan bir bilimdir. Güçlü olmak için, başarılı olmak için, sevgi dolu popüler ve başarılı olmak için İ-NLP, New NLP gibi eklemeler gereksizdir. Asıl temel NLP Duyusal Algı Programlamadır.

 
NLP UZMANLARI DERNEĞİ      |      "GELECEĞİMİZİ YAŞAM KOŞULLARI DEĞİL, VERDİĞİMİZ KARARLAR BELİRLER."
İşbu Sitenin tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki resimler, yazılar başka sitelere, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, basılıp çoğaltılamaz. © 2009

Web Tasarım Ankara